Obora Holedná

 

     Velkou brněnskou zajímavostí je obora Holendá nacházející se přímo ve městě mezi sídlišti Jundrov, Kohoutovice a Bystrc. V areálu obory je několik značených cest (žlutá, modrá a zelená), naučná stezka s tématikou lesní zvěře, jezírka a odpočívadla. Projít naučnou stezku trvá přibližně 1,5 hod a má mírnou náročnost. Nejvyšším vrcholem je Holedná - 391 m.n.m, jihovýchodním směrem se nachází vrchol Mladá Hora (354 m.n.m.), Údolí oddechu kopírující sídliště Bystrc je 238 m.n.m; v tomto poměrně malém území se tedy může setkat s prudkými svahy a větším převýšením.

     Procházky oborou mají nádech divoké přírody. Při tichém a poklidném pohybu převážně dubovým lesem místy s borovicí můžete narazit na daňky, jelena siku, muflony či divoká prasata. Dole na rybníčku se nachází divoké kachny březňačky.

 

 

Jak se do obory dostanete?

   Východisek do obory může být několik:

  • Ze sídliště Jundrov,zastávka Nálepkova - autobus č. 67 (následně vás čeká poměrně prudké stoupání).
  • Dole od řeky Svratky, zastávka Kamenolom - tramvaj č. 1, 3, 11; trolejbus č. 30 (lze se projít údolím oddechu a obejít oboru jejím spodním okrajem).
  • Ze sídliště Kohoutovice, zastávka Bellova - trolejbus č. 29, 37; autobus č. 50. (Můžete také zajet autobusem č. 50 a 52 až na zastávku Stará dálnice a vydat se směrem na jihovýchod).

 

Praktické informace

Správu obory Holedná vykonávají Lesy města Brna. Jestliže naleznete něco "v nepořádku" (např. potulujícího se psa, zraněné zvíře apod.), kontaktujte Lesní správu Brno, Komínská 32, Brno - Bystrc, telefon: 546 210 027.

 

 

 

Vyhledávání

Kontakt

Ing. Alena Prýmková 728 451 348

Fotogalerie: Obora Holedná

/album/fotogalerie-obora-holedna/snimek-025-jpg/
/album/fotogalerie-obora-holedna/snimek-119-jpg/
/album/fotogalerie-obora-holedna/p1020280-jpg/
/album/fotogalerie-obora-holedna/snimek-001a-jpg/
/album/fotogalerie-obora-holedna/snimek-036-jpg/
/album/fotogalerie-obora-holedna/snimek-057a-jpg/
/album/fotogalerie-obora-holedna/snimek-058-jpg/
/album/fotogalerie-obora-holedna/snimek-059-jpg/
/album/fotogalerie-obora-holedna/snimek-065-jpg/
/album/fotogalerie-obora-holedna/snimek-0066-jpg/